×

Moje szczury

Na ten moment nie mam szczurów. Zakończyłem swoją szczurzą przygodę w lutym 2020 roku. Mam ogromną nadzieję, że będzie mi dane wrócić kiedyś do tej pasji i znów cieszyć się ogonami w swoim domu. Tisha i Terca nadal żyją, mieszkają w cudownym domku w Warszawie. Mimo, że nie są już "moje" zostawiam je w tej zakładce, ponieważ mieszkały u mnie dość długo i zdążyłem się do nich bardzo przywiązać.

Imię: TERCA Rotta Taivas
Płeć: samica
Data urodzenia: 1.06.2019r.
Odmiana: standard, standard, black, niest. blazed, berkshire


Imię: TISHA Rotta Taivas
Płeć: samica
Data urodzenia: 1.06.2019r.
Odmiana: standard, standard, black, niest. capped, spotted


W sercu i w pamięci


Imię: TEODORA Incredible Rats
Płeć: samica
Data urodzenia: 26.05.2018r.
Data śmierci: 3.02.2020r.
Odmiana: dumbo, longhair, begie, capped
Przyczyna śmierci: zadławienie

Charakter:
Teo była bardzo spokojna i zrównoważona od maleńkości. Była bardzo delikatnym i ciekawskim żarłoczkiem. Mały śpioch, często na wybiegach zasypiała za łóżkiem. W kontaktach z człowiekiem była bardzo kochana - choć nie przepadała za mizianiem, bardzo lubiła spędzać czas na wybiegu w pobliżu człowieka. W stadzie była zupełnie bezkonfliktowa. Odeszła nagle.


Imię: NESSA MORGAN Incredible Rats 
Płeć: samica
Data urodzenia: 30.11.2017r.
Data śmierci: 11.02.2020r.
Odmiana: dumbo, standard, russian blue, niest. berkshire
Przyczyna śmierci: nowotwór przysadki mózgowej

Charakter:
Jako maluszek była bardzo zwariowana: uwielbiała się bawić na całego, bez umiaru. Gdy skakała i wygłupia się z resztą stada, nie zwracała uwagi na nic innego. Nieraz wpadła w poduszkę lub karton, szalenie rozrabiając. Gdy wydoroślała stała się zdecydowanie spokojniejsza i zrównoważona. Była niesamowicie sprytna i mądra, kochała się uczyć.  Podczas III Bielańskiej Wystawy Szczurów zdobyła pierwsze miejsce w zaawansowanym agillity. Nie przepadała za mizianiem, ale bardzo lubiła człowieka. W stadzie (kiedy funkcje alfy pełniła Florence) była betą, która cały czas pokazywała Nahii i Teo, że to ona jest prawą ręką alfy i nie da sobie tej pozycji odebrać. Z guzem przysadki walczyła ponad 4 miesiące. Była bardzo silna i walczyła do końca.


Imię: NAHIA FIORE Incredible Rats 
Płeć: samica
Data urodzenia: 30.11.2017r.
Data śmierci: 30.08.2019r.
Odmiana: dumbo, standard, russian blue, blazed variegated
Przyczyna śmierci: eutanazja z powodu mięsaka (nowotwór złośliwy) umiejscowionego obok oka.

Charakter:
Z jednej strony rozrywkowa, z drugiej strony bardzo opanowana. Delikatna i  kochana, człowiekowi cały czas rozdawała buziaki. Była też bardzo rozsądna: żeby gdzieś wejść, musiała być pewna,  że to na pewno bezpieczny teren. Była małym żarłokiem, co z resztą trochę było po niej widać. W relacjach w stadzie zupełnie bezkonfliktowa, nie wdawała się w bójki. Była mamą miotu Indiańskiego hodowli Incredible Rats.


Imię: FLORENCE JENKINS Incredible Rats
Płeć: samica
Data urodzenia: 7.05.2017r.
Data śmierci: 26.03.2019r.
Odmiana: dumbo, standard, platinum marble, berkshire
Przyczyna śmierci: niepowietrzne prawe płuco po przebytym zapaleniu płuc, ukryte ropomacicze, ropne zapalenie pęcherza

Charakter:
Florence była bardzo kontaktową, szaloną i proludzką szczurzynką. Uwielbiała człowieka, zabawę z nim i mizianie za uchem. Lubiła  się uczyć i potrafiła wiele sztuczek. W moim pokoju dotarła dosłownie wszędzie, poza lampą sufitową. Była mamą miotu N  hodowli Incredible Rats. Przez dłuższy czas pełniła funkcję alfy w stadzie.


Imię: Negra
Płeć: samica
Urodzona: 14.04.2016r.
Data śmierci: 25.07.2018r.
Odmiana:  standard, standard, black, berkshire
Przyczyna śmierci: ukryta choroba serca

Charakter:
Negra trafiła do mnie dzięki fundacji Viva!Gryzonie, odchowana została przez dom tymczasowy Szczuradełko w Łodzi. Pierwsze trzy miesiące mieszkania czarnej kuleczki u mnie były okropne - gryzła i uciekała jak najdalej od człowieka. Nie ufała mi. Pracowaliśmy nad tym dość długo. Po prawie czterech miesiącach pracy Negra stała się naprawdę fajnym szczurem. Nie pragnęła kontaktu z człowiekiem, domagała się tylko i wyłącznie smakołyków, na które była strasznie zachłanna. Mimo, że między nami nie było żadnej bliższej relacji, miała w sobie "to coś", przez co bardzo się do niej przywiązałem. Zawsze była zabiegana i zajęta. Czasami wyglądała tak, jakby nigdy nie traciła energii i cały czas miała jej nadmiar. Nawet w wieku 2 lat szalenie biegała jak młody szczur.


Imię: Ania
Płeć: samica
Data urodzenia: nieznana, kupiona 23.12.2015r.
Data śmierci: 14.09.2017r. 
Odmiana: standard, standard, mink, hooded
Przyczyna śmierci: do końca niewiadoma, płuca zalane płynem, prawdopodobnie chore serce

Charakter:
Ania na początku była bardzo nieufna. Oswajanie jej trwało dość długo, jednak daliśmy radę. Okazała się ona bardzo mądrym szczurem. Ciekawska podróżniczka, wszędzie wchodziła, wszystkiego spróbowała. Uwielbiała człowieka i pieszczoty. Była niesamowitym przyjacielem.


Imię: Hania
Płeć: samica
Data urodzenia: nieznana, kupiona 23.12.2015r.
Data śmierci: 30.10.2017r.
Odmiana: standard, standard, american blue, hooded
Przyczyna śmierci: sekcja nie wykazała przyczyny śmierci

Charakter: 
Siostra Ani, również kupiona w sklepie zoologicznym.  Od samego początku była ciekawa świata. Oswajanie jej nie było trudne. Spokojna, zawsze pierwsza przy opakowaniu ze słonecznikiem. Bardzo zrównoważona, najpierw myślała, potem robiła. Nie lubiła pieszczot, ogólnie dotyk nie był dla niej czymś fajnym. Była bardzo śmieszna, wszystko robiła spokojnie i powoli, dzięki czemu ma też masę ładnych zdjęć. Bardzo kochała Anię. Z Negrą ciągle prowadziła zawzięte walki, po których jednak spały w jednym hamaku.

6 komentarzy:

 1. Jej nie spotkałam się z tak dużym szczuraskiem jak Negra :] Mój chłopak miał już 4 dziewczynki ze sklepów zoologicznych jednak każda po ok 2 latach padała na guzy :( Teraz mammy chłopca - pięknego dumbo :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W sklepach zoologicznych często ludzie nie mają pojęcia o zwierzętach jakie sprzedają, a są one hodowane masowo każdy z każdym, że tak się wyrażę. Lepiej adoptować za darmo i zmienić świat dla szczurka na lepsze ;) Dodatkowo szczur to zwierzę silnie stadne! Z tego co zrozumiałam macie Państwo jedynie jednego szczura (jeśli się mylę to przepraszam) zachęcam więc do zaadoptowania drugiego samca do towarzystwa dla Waszego chłopca, cena w utrzymaniu niewiele się zmienia a za to można podziwiać czułości między-szczurze :D

   Usuń
 2. na zdjęciach wyglądają tak słodko:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Szczurki są takie kochane <3 Brałabym gdyby nie mama, która boi się wszystkiego co jest i przypomina szczury.

  OdpowiedzUsuń
 4. Trafiłam do Ciebie przez grupę na FB i ojejku! Jakie masz urocze te szczurki ♥ Miałam kiedyś jednego, białego i uwielbiałam gdy po mnie chodził, uciekał, a nawet właził za koszulkę na karku :) Byłam wtedy dużo młodsza niż teraz, ale wspominam go z wielką radością i tęsknotą. To było chyba najsłodsze zwierzę jakie kiedykolwiek miałam (nie licząc mojego obecnego kocura) :)

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Zaszczurzony Blog | blog o szczurach , Blogger