×

Moje szczury

Imię: TERCA Rotta Taivas
Płeć: samica
Urodzona: 1 czerwca 2019r.
Waga: nadal rośnie
Odmiana: standard, standard, black, niest. blazed, berkshire
Zdrowie: zdrowa

Rodzice:
Matka: ALL IN 
Ojciec: BIMELECH BUDZOWSKI from Szczurownia

Mała pchełka, której zawsze wszędzie pełno. Kocha człowieka i zabawę z nim. Ciągle radosna i bardzo odważna (czasami aż za ;)). Imię: TISHA Rotta Taivas
Płeć: samica
Urodzona: 1 czerwca 2019r.
Waga: nadal rośnie
Odmiana: standard, standard, black, niest. capped, spotted
Zdrowie: zdrowa

Rodzice:
Matka: ALL IN 
Ojciec: BIMELECH BUDZOWSKI from Szczurownia

Podobnie jak Terca, Tisha również jest bardzo energiczna i chętna do zabaw. Jest też małą psują i niezłą zadymiarą - często zaczepia swoje o wiele starsze koleżanki.
Imię: TEODORA Incredible Rats
Płeć: samica
Urodzona: 26 maja 2018r.
Waga: 321g. (5.04.2019)
Odmiana: dumbo, longhair, begie, capped
Zdrowie: zdrowa

Rodzice:
Matka: MI CORAZÓN Incredible Rats
Ojciec: GINO ROSSI Incredible Rats

Charakter:
Bardzo spokojna i zrównoważona od maleńkości. Jest delikatnym i ciekawskim żarłoczkiem. Mały śpioch, często na wybiegach zasypia za łóżkiem. W kontaktach z człowiekiem jest bardzo kochana - choć nie przepada za mizianiem, bardzo lubi spędzać czas na wybiegu w pobliżu człowieka. W stadzie jest zupełnie bezkonfliktowa.
Imię: NESSA MORGAN Incredible Rats 
Płeć: samica
Urodzona: 30 listopada 2017r.
Waga: 412g. (5.04.2019)
Odmiana: dumbo, standard, russian blue, niest. berkshire
Zdrowie: guz przysadki mózgowej - reaguje na leki

Rodzice:
Matka: FLORENCE JENKINS Incredible Rats
Ojciec: FLASH Kadiras Rattery

Charakter:
Jako maluszek była bardzo zwariowana: uwielbiała się bawić na całego, bez umiaru. Gdy skakała i wygłupia się z resztą stada, nie zwracała uwagi na nic innego. Nieraz wpadła w poduszkę lub karton, szalenie rozrabiając. Aktualnie zdecydowanie spokojniejsza i zrównoważona, jak na starszą ciocię przystało ;) Jest sprytna i mądra, lubi się uczyć.  Podczas III Bielańskiej Wystawy Szczurów zdobyła pierwsze miejsce w zaawansowanym agillity. Nie przepada za mizianiem, ale bardzo lubi człowieka. W stadzie (kiedy funkcje alfy pełniła Florence) była betą, która cały czas pokazywała Nahii i Teo, że to ona jest prawą ręką alfy  i nie da sobie tej pozycji odebrać. Aktualnie jest bezkonfliktowa i całkowicie obojętna.


W sercu i w pamięci


Imię: NAHIA FIORE Incredible Rats 
Płeć: samica
Urodzona: 30 listopada 2017r.
Data śmierci: 30 sierpnia 2019r.
Odmiana: dumbo, standard, russian blue, blazed variegated
Przyczyna śmierci: eutanazja z powodu mięsaka (nowotwór złośliwy) umiejscowionego obok oka.

Rodzice:
Matka: FLORENCE JENKINS Incredible Rats
Ojciec: FLASH Kadiras Rattery

Charakter:
Z jednej strony rozrywkowa, z drugiej strony bardzo opanowana. Delikatna i  kochana, człowiekowi cały czas rozdawała buziaki. Była też bardzo rozsądna: żeby gdzieś wejść, musiała być pewna,  że to na pewno bezpieczny teren. Była małym żarłokiem, co z resztą trochę było po niej widać. W relacjach w stadzie zupełnie bezkonfliktowa, nie wdawała się w bójki. Była mamą miotu Indiańskiego hodowli Incredible Rats.Imię: FLORENCE JENKINS Incredible Rats
Płeć: samica
Urodzona: 7 maja 2017r.
Data śmierci: 26 marca 2019r.
Odmiana: dumbo, standard, platinum, berkshire
Przyczyna śmierci: niepowietrzne prawe płuco po przebytym zapaleniu płuc, ukryte ropomacicze, ropne zapalenie pęcherza

Rodzice:
Matka: SCHWARZE PERLE Kadiras Rattery
Ojciec: JASPER Karma Dolls Rattery

Charakter:
Florence była bardzo kontaktową, szaloną i proludzką szczurzynką. Uwielbiała człowieka, zabawę z nim i mizianie za uchem. Lubiła  się uczyć i potrafiła wiele sztuczek. W moim pokoju dotarła dosłownie wszędzie, poza lampą sufitową. Była mamą miotu N  hodowli Incredible Rats. Przez dłuższy czas pełniła funkcję alfy w stadzie.

Imię: Negra
Płeć: samica
Urodzona: 14 kwietnia 2016r.
Data śmierci: 25 lipca 2018r.
Odmiana:  standard, standard, black, berkshire
Przyczyna śmierci: ukryta choroba serca, która spowodowała wpływ płynów do płuc, często chorowała na zapalenie oskrzeli i płuc, chorowity szczur

Charakter:
Negra trafiła do mnie dzięki fundacji Viva!Gryzonie, odchowana została przez dom tymczasowy Szczuradełko w Łodzi. Pierwsze trzy miesiące mieszkania czarnej kuleczki u mnie były okropne - gryzła i uciekała jak najdalej od człowieka. Nie ufała mi. Pracowaliśmy nad tym dość długo. Po prawie czterech miesiącach pracy Negra stała się naprawdę fajnym szczurem. Nie pragnęła kontaktu z człowiekiem, domagała się tylko i wyłącznie smakołyków, na które była strasznie zachłanna. Mimo, że między nami nie było żadnej bliższej relacji, miała w sobie "to coś", przez co bardzo się do niej przywiązałem. Zawsze była zabiegana i zajęta. Czasami wyglądała tak, jakby nigdy nie traciła energii i cały czas miała jej nadmiar. Nawet w wieku 2 lat szalenie biegała jak młody szczur. W stadzie żyła w zgodzie tylko z Anią, reszty nigdy do siebie nie dopuszczała (chyba, że spała). Po śmierci Ani bardzo zaprzyjaźniła się z Florence i do końca jej dni były najlepszymi przyjaciółkami.
Imię: Ania
Płeć: samica
Kupiona: 23 grudnia 2015r.
Data śmierci: 14 września 2017r. 
Odmiana: standard, standard, mink, hooded
Przyczyna śmierci: do końca nie wiadoma, płuca zalane płynem, prawdopodobnie chore serce

Charakter:
Ania na początku była bardzo nieufna. Oswajanie jej trwało dość długo, jednak daliśmy radę. Okazała się ona bardzo mądrym szczurem. Ciekawska podróżniczka, wszędzie wchodziła, wszystkiego spróbowała. Uwielbiała człowieka i pieszczoty. Była niesamowitym przyjacielem.
Imię: Hania
Płeć: samica
Kupiona: 23 grudnia 2015r.
Data śmierci: 30 października 2017r.
Odmiana: standard, standard, american blue, hooded
Przyczyna śmierci: sekcja nie wykazała przyczyny śmierci

Charakter: 
Siostra Ani, również kupiona w sklepie zoologicznym.  Od samego początku była ciekawa świata. Oswajanie jej nie było trudne. Spokojna, zawsze pierwsza przy opakowaniu ze słonecznikiem. Bardzo zrównoważona, najpierw myślała, potem robiła. Nie lubiła pieszczot, ogólnie dotyk nie był dla niej czymś fajnym. Była bardzo śmieszna, wszystko robiła spokojnie i powoli, dzięki czemu ma też masę ładnych zdjęć. Bardzo kochała Anię. Z Negrą ciągle prowadziła zawzięte walki, po których jednak spały w jednym hamaku.

6 komentarzy:

 1. Jej nie spotkałam się z tak dużym szczuraskiem jak Negra :] Mój chłopak miał już 4 dziewczynki ze sklepów zoologicznych jednak każda po ok 2 latach padała na guzy :( Teraz mammy chłopca - pięknego dumbo :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W sklepach zoologicznych często ludzie nie mają pojęcia o zwierzętach jakie sprzedają, a są one hodowane masowo każdy z każdym, że tak się wyrażę. Lepiej adoptować za darmo i zmienić świat dla szczurka na lepsze ;) Dodatkowo szczur to zwierzę silnie stadne! Z tego co zrozumiałam macie Państwo jedynie jednego szczura (jeśli się mylę to przepraszam) zachęcam więc do zaadoptowania drugiego samca do towarzystwa dla Waszego chłopca, cena w utrzymaniu niewiele się zmienia a za to można podziwiać czułości między-szczurze :D

   Usuń
 2. na zdjęciach wyglądają tak słodko:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Szczurki są takie kochane <3 Brałabym gdyby nie mama, która boi się wszystkiego co jest i przypomina szczury.

  OdpowiedzUsuń
 4. Trafiłam do Ciebie przez grupę na FB i ojejku! Jakie masz urocze te szczurki ♥ Miałam kiedyś jednego, białego i uwielbiałam gdy po mnie chodził, uciekał, a nawet właził za koszulkę na karku :) Byłam wtedy dużo młodsza niż teraz, ale wspominam go z wielką radością i tęsknotą. To było chyba najsłodsze zwierzę jakie kiedykolwiek miałam (nie licząc mojego obecnego kocura) :)

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Zaszczurzony Blog | blog o szczurach , Blogger