×

Jak tanim kosztem urządzić klatkę?

Klatka to dom naszych ogonów. Śpią, odpoczywają, jedzą i bawią się w niej. Aby czuły się w niej dobrze i traktowały ją jako bezpieczne miejsce do odpoczynku, ale także do zabaw musimy ją odpowiednio urządzić. Klatkowe akcesoria dostępne w sklepach zoologicznych często nie należą do najtańszych, dodatkowo zazwyczaj nie dorównują jakością tym własnej roboty. Jest jednak wiele sposobów, aby urządzić dom naszych ogonów w kreatywny sposób, zapewniając im wszystko, czego potrzebują, za małe pieniądze. Jak? Zapraszam do lektury!


kartony

To chyba mój (i właściwie szczurów również) ulubiony rodzaj akcesoriów do klatki. Co prawda mam ich o wiele więcej na wybiegu, ale często też pojawiają się w klatce. Nie wiem, co szczury w nich widzą, ale naprawdę uwielbiają się w nich ganiać, wygryzać nowe przejścia i magazynować drogocenne smakołyki. Na wybiegu łączę je w ''labirynty'' (o czym pisałem tutaj - klik), w klatce trochę trudniej to zrobić ze względu na ograniczoną przestrzeń, ale nie jest to niemożliwe. Kartony mogą pełnić funkcję domków, czasami też różnych podestów. Zauważyłem, że najbardziej lubianym rodzajem kartonów przez ogony są te z dnem (na przykład takie po butach). Zawsze magazynują w nich jedzenie i wygryzają dziury, robiąc nowe przejścia.Dostępność: kartony znajdziemy w każdym markecie.
Cena: 0 złotych

rury PCV

Kolejna świetna rzecz, lubiana w szczególności przez młode ogony. Widok ganiających w rurach za sobą małych szczurków jest bezcenny. Rury nadają się nie tylko do klatki jako kryjówka, ale także do nauki sztuczek - w łatwy sposób możemy nauczyć swoje ogony przechodzenia przez nie na komendę.


Dostępność: rury znajdziemy w sklepach budowlanych.
Cena: 5-15 złotych

szmatki, kocyki, polarki

Materiały, dzięki którym w prosty sposób możemy zrobić hamaki dla naszych ogonów. Warto skorzystać z zagranicznych tutorialii, które krok po kroku pokazują, jak uszyć różne rodzaje hamaków (przykładowy tutorial - klik). Zwykłe kawałki polaru również się przydadzą - możemy włożyć je do plastikowych domków czy kartonów, aby ogonom było cieplej i przyjemniej.


Dostępność: warto przeszukać sklepy z odzieżą używaną w swoim mieście, tam często można trafić na koce polarowe, można też kupić materiały w pasmanterii.
Cena: W zależności gdzie i co kupimy - w lumpeksie to zazwyczaj kwestia paru złotych, w pasmanterii m² polaru kosztuje około 10 złotych.

drewniane konary, gałęzie

Do wspinaczki, do obgryzania i przemieszczania się w klatce - jak znalazł. Umieszczając je w klatce dajemy szczurkom kawałek natury i zapewniamy im trochę rozrywki. Trzeba jednak pamiętać o tym, że przed włożeniem gałązek do klatki należy je wyparzyć.


Dostępność: -
Cena: 0 złotych

koszyczki, durszlaki, domki

To akcesoria, z których również można tworzyć różnorakie konstrukcje. Skrytka z durszlaków, podesty z koszyczków czy domek z poidła dla ptaków to tylko parę przykładów, w jaki sposób możemy je wykorzystać.


Zdjęcie dzięki uprzejmości Benedykty Górny

Dostępność: koszyczki i durszlaki dostępne są w marketach, poidła dla ptaków natomiast w sklepach budowlanych oraz na stronie zlotarybka24.com.
Cena: 5-10 złotych

liny

Liny idealnie spisują się w klatkach przy młodych szczurach. Można stworzyć z nich małpi gaj, mogą służyć także jako pomoc do zejścia z półki czy piętra.


Dostępność: liny również znajdują się w sklepach budowlanych.
Cena: 10-15 złotych

Jakie jeszcze macie pomysły na kreatywne urządzenie klatki tanim sposobem?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Zaszczurzony Blog | blog o szczurach , Blogger