×

Maisie&Jena - szczury z Wrocławia

(Maisie i Jena znalazły swój dom - zamieszkały u Pani Doroty w klatce Perfect i mają 2 inne szczurze koleżanki)

Maisie i Jena to dwie drobne szczurzynki uratowane z największej w Polsce interwencji szczurów, którą zorganizowała Viva!Gryzonie. Szczurów do adopcji jest jeszcze ponad 200 - ten post jednak skupia się wokół dwóch biedactw, które wziąłem  na dom tymczasowy, aby je oswoić i wyleczyć, ale także, aby zapewnić Negrze przyjaciółki, podczas gdy Florecne zajmuje się dziećmi.

Maisie

Wiek: ciężko stwierdzić, dziewczyny są malutkie i wyglądają na młode - od 0.5 roku do 1.
Płeć: kastrowana samica 
Odmiana: standard, standard, agouti, niestandardowy hooded 
Waga: 208g. 
Zdrowie: kichała i gruchała, aktualnie zdrowaCharakter: Maisie to bardzo spokojna, miła i delikatna szczurzynka. Co prawda jest dużą panikarą, bo zawsze musi się gdzieś ukryć. Nie jest jednak taka "narwana", bo jak wspomniałem wyżej, jest bardzo spokojnym szczurem. Od czasu, gdy jest u mnie, trochę się zmieniła, nie ukrywa się cały czas, częściej wychodzi. Jest ogromnym miziakiem! Uwielbia spać w bluzie człowieka. 

Maisie ma bardzo charakterystyczne łatki przy ogonie, co bardzo wyróżnia ją spośród innych kapturów (hooded). :) 

Inne informacje: Jeśli chodzi o jej zachowanie do innych szczurów, to Maisie jest bardzo spokojna, nie wdaje się w bójki i od razu się poddaje, a gdy ktoś ją zaczepia, to ucieka (chyba że w zabawie, to wtedy jak najbardziej odpowiada - uwielbia zabawy ze swoją siostrą). Szczurzynka aktualnie dostaje Jr Farm Uczta Szczura, który bardzo jej smakuje i razem z siostrą "obrabiają" całą miskę w jedną noc :). Maisie do adopcji będzie po nowym roku. Jest bardzo zżyta z siostrą, dlatego najchętniej wydałbym je do nowego domku w dwójkę, aby zawsze były razem. 

Jena

Wiek: ciężko stwierdzić, dziewczyny są malutkie i wyglądają na młode - od 0.5 roku do 1.
Płeć: kastrowana samica 
Odmiana: standard, velveteen, agouti, berkshire 
Waga: 217g. 
Zdrowie: kichała i gruchała, aktualnie zdrowa


Charakter: Jena jest kompletnie inna niż Maisie. Ta jest strasznie ciekawska, zwinna, szybka, jest coraz bardziej śmiała i lubi zwiedzać, czasem nawet podskakuje w klatce z radości. Nie jest typem miziaka, z początku nawet bała się dotyku człowieka, ale jest już zdecydowanie lepiej. :)

Jena ma cudowne kręcone i szorstkie  futerko oraz uroczą białą łatkę na brzuchu. :)

Inne informacje: Jena podobnie jak Maisie, jest bardzo spokojna, jeśli chodzi o kontakty między szczurze. Nie wdaje się w duże bójki. Tak samo, jak jej siostra, szczurcia aktualnie dostaje Jr Farm Uczta Szczura i również uwielbia marchewki ;). Jena do adopcji będzie po nowym roku. Jest bardzo zżyta z siostrą, dlatego najchętniej wydałbym je do nowego domku w dwójkę, aby zawsze były razem. 

Adopcja 

Maisie i Jena będą do adopcji, po nowym roku, najlepiej razem. Wymagam ankiety przedadopcyjnej oraz umowy, a w razie wątpliwości również wizyty przedadopcyjnej. 

Proszę kontaktować się ze mną przez mój profil prywatny na Facebooku lub fanpage strony, ewentualnie e-mail. Dziewczyny chcą już poznać swojego nowego właściciela! :). 

4 komentarze:

 1. Za szczurami to ja nie przepadam, ale muszę przyznac, że słodkie.

  OdpowiedzUsuń
 2. Słodziak, aczkolwiek sama chyba bałabym się mieć w domu takie cudo :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ale kochane :)
  Mam pieska, ale i szczurka bym przygarnęła:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak już to szczurki! :) To zwierzęta bardzo silne stadne, samotny szczur jest smutny, może nawet popaść w depresję.

   Usuń

Copyright © 2016 Zaszczurzony Blog | blog o szczurach , Blogger